Vijesti

NATJEČAJ ZA UPIS U 1. RAZRED SREDNJE GLAZBENE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2020/2021.

Učenici se za upis u 1. razred srednje glazbene škole prijavljuju i upisuju elektroničkim načinom, putem mrežne stranice Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole www.upisi.hr.
         Sve zainteresirane učenike molimo da ispune Prijavnicu za prijamni ispit - upis u I. razred srednje glazbene škole (koju mogu preuzeti sa naše mrežne stranice ili podići u tajništvu škole) te da se obvezno jave u tajništvo škole osobno ili telefonom na broj 01/2753 765, svaki dan od 10,00 do 14,00 sati, kako bi ih mi mogli registrirati i pomoći im kod prijave u aplikaciju.

UVJETI

U prvi razred srednje glazbene škole upisuju se učenici koji su uspješno završili osnovno glazbeno obrazovanje ili drugi pripremni razred srednje glazbene škole i položili prijamni ispit. Srednje glazbeno obrazovanje traje 4 (četiri) godine.
                Kandidati mogu upisati  srednju glazbenu školu paralelno uz drugi obrazovni program (uz glazbenu školu još pohađaju općeobrazovnu osnovnu ili četverogodišnju srednju školu).
                Pravo upisa u I. razred srednje glazbene škole imaju učenici do navršenih 17, a najkasnije do navršenih 18 godina života. Iznimno, za zanimanja glazbenik kontrabasist mogu se upisati učenici do navršenih 20 godina života.
                Uz suglasnost nastavničkog vijeća u prvi razred srednje glazbene škole mogu se upisati i kandidati koji još nisu završili završni razred osnovnog općeobrazovnog obrazovanja, ali su na provjeri darovitosti pokazali iznimnu darovitost.

Kandidatima koji paralelno upisuju srednju glazbenu školu uz drugi obrazovni program (uz glazbenu školu još pohađaju općeobrazovnu osnovnu ili četverogodišnju srednju školu) vrednuju se samo stručni sadržaji iz glazbene škole.
                Kandidati se istodobno mogu prijaviti za upis u najviše dva zanimanja.
                Pravo upisa ostvaruju učenici prema rang listi poretka koji su ostvarili bodovni prag, unutar odobrenog broja upisnih mjesta.
                Ako dva ili više kandidata imaju isti ukupan broj bodova, prednost upisa ima onaj kandidat koji je ostvario veći broj bodova na prijamnom ispitu glazbene darovitosti.

Stručni sadržaji vrednovanja i bodovanja obuhvaćaju uspjeh u glazbenoj školi i rezultat na prijamnom ispitu glazbene darovitosti:

• zbroj općeg uspjeha iz petoga i šestoga razreda glazbene škole ili dva razreda pripremnoga obrazovanja (maksimalno moguće ostvariti 10 bodova)
  • rezultat na prijamnom ispitu glazbene darovitosti (maksimalno moguće ostvariti 170 bodova)
    U stručnim sadržajima vrednovanja i bodovanja moguće je steći najviše 180 bodova.

Vrednovanje na prijamnom ispitu glazbene darovitosti

• Na prijamnom ispitu provjerava se znanje, sposobnosti i darovitost kandidata.
  • Prijamni ispit polaže se iz nastavnih predmeta: temeljni predmet struke i solfeggio prema Zahtjevima na razredbenim ispitima za upis učenika u srednju glazbenu školu.
  • Kandidati prvo pristupaju ispitu temeljnog predmeta struke, a potom ispitu iz solfeggia.
  • Ispitna povjerenstva bodovima vrednuju kandidate posebno za svaki nastavni predmet. Iz temeljnog predmeta struke moguće je ostvariti maksimalno 110 bodova, a za solfeggio 60 bodova (30 iz pismenog i 30 iz usmenog dijela)
  • Kandidati koji su na državnom ili međunarodnom natjecanju iz temeljnog predmeta struke ili solfeggia, osvojili prvo, drugo ili treće mjesto u posljednja dva razreda osnovnog ili pripremnog glazbenog obrazovanja, ne pristupaju tom dijelu prijamnog ispita, priznaje im se maksimalni broj bodova koje je moguće ostvariti iz tog nastavnog predmeta
  • Pravo upisa stječu s minimalno 70 bodova ostvarenih na prijamnom ispitu glazbene darovitosti.

objavio: Maja Stančić   datum: 30. 6. 2020.

TO GŠDS
TAMBURAŠKI ORKESTAR ...